logo

تهــران دیجــی

مرکز تخصصی دی جی ایران

logo

تهــران دیجــی

مرکز تخصصی دی جی ایران

  آموزش

  دستگاه دی جی چی بخریم؟

  تهران دی جی
  ۱۴۰۱/۱۱/۹

  دستگاه دی جی چی بخرم

  در دنیای دی جی ها و دستگاه هایی که باهاش کار میکنن انواع مختلفی از دستگاه ها وجود داره که با توجه به نیاز استفاده و بودجه شما تعریف میشن.

  دستگاه دی جی ها رو میتونیم با هم به سه بخش تقسیم کنیم:

 •  کنترلرها( Controllers )
 •  آل این وان ها( All in ones )
 • میکسر ها و پلیر ها( Mixers )

  کنترلر ها

  دی جی کنترلر ها دستگاه هایی هستن که امکان پخش و میکس موزیک ها و ترک ها رو با لپ تاپ در اختیار شما میذارن. و در اصل دستگاه دی جی کنترلر سخت افزار همان نرم افزار لپ تاپ هست که کار شما رو برای پخش و میکس راحت تر میکنه.

  آل این وان ها

  آل این وان ها نیازی به لپ تاپ ندارن.و شما میتونید با استفاده از پورت های یو اس بی یا همون فلش که روی دستگاه های آل این وان قرار داده شده موزیکتون رو به راحتی میکس و پخش کنید.

  میکسر ها

  دقیقا مثل آل این وان ها دستگاه های میکسر هم توانایی پلی و پخش ترک ها رو با لپ تاپ و فلش شما دارن .میسکر ها دستگاه هایی هستن که معمولا دی جی ها به خاطر کیفیت بالای خروجیشون از میکسر ها در فستیوال های استفاده میکنن. همانطور که گفتیم برای هر نیاز و هر بودجه ای دستگاه کنترلر میکسر و آل این وان مناسب وجود داره. دستگاه های دی جی کنترلر آل این وان و میکسر با توجه به امکاناتی که دارن مثل کارت صدا و تعداد کانال ها و خروجی های آن ها در گروه های مختلف قرار میگیرن.

  فرق دستگاه های دی جی دو کاناله با چهار کاناله چیه؟

  دستگاه دی جی های دو کاناله توانایی پخش دو موزیک رو به صورت همزمان دارن و مشخصا دستگاه دی جی هایی که چهار موزیک رو همزمان پخش میکنن رو میگیم دستگاه دی جی های چهار کاناله.که به شما امکان انتخاب کردن موزیک های بعدی و به شما امکان لوپ گرفتن موزیک رو حین اجرای لایو میده.

  تاثیر خروجی ها و کارت صدا روی دستگاه های دی جی چیه؟

  هرچقدر تعداد خروجی های صدا روی دستگاه های دی جی بیشتر باشه علاوه بر اینکه باند های بیشتری رو میتونید وصل بکنید صدایی با کیفیت بالا و واضح تر میتونید داشته باشید.

  اختلاف قیمت و تفاوت مدل دستگاه های دی جی بر چه اساس هست ؟

 • تعداد کانال ها
 • تعداد پد ها
 • قدرت کارت صدا
 • اندازه مانیتور آنها
 • تعداد خروجی
 • آپشن های آنها ( fx صفحه تاچ مانیتور داخل جاگویل ها و… )

  دستگاه دی جی چی بخرم؟

  در این نوشته با هم تفاوت های دستگاه های دی جی رو بررسی کردیم و گفتیم که مدل های مختلف با کارایی های مختلف وجود داره و شما میتونید با این راهنما نیاز خودتون رو بسنجید و برای خریداری مناسب ترین دستگاه دی جی طبق بودجه و استفاده خودتون اقدام کنین.